Şifremi Unuttum

 

Ziyaretçi : Ziyaretçi
Browser : Unknown
Dil : Türkçe
Ip Adres : 107.23.37.199
Zaman : 21.07.2019 14:54:38
Aşağıda sistemimiz ve uzaktan eğitimle ilgili olarak sıkça sorulan sorular ve cevaplarına yer verilmiştir. Cevapları görmek için sorulara ya da yanlarındaki artı işaretine tıklayınız.
Uzaktan eğitime katılmak için bilgisayarımda hangi özellikler olmalı?
Eğitimlere katılabilmek için, internet erişimi olan bir bilgisayar, modern bir internet gezgini (örneğin internet explorer, firefox, opera, safari, chrome) ve flash eklentisi yeterlidir. Yani, internette herhangi bir video sitesinde video seyredebiliyorsanız, büyük olasılıkla, bilgisayarınız bu eğitimlere katılabilmek için gerekli tüm özelliklere sahiptir.
Sistem üzerinden ya da eğitimlerle ilgili gönderilen epostalar bana ulaşmıyor, ne yapmalıyım?
Bazı e-posta hizmet sağlayıcıları (örn. hotmail. yahoo, mynet), gelen epostaları filtreleyerek bazılarını "istenmeyen eposta" olarak değerlendirmekte ve junk/bulk/spam/önemsiz e-posta gibi klasörlere aktarmaktadır. Eğer sistemden gönderilen postalar, gelen kutunuza erişmiyorsa, lütfen bu klasörlerde arayınız. Eğer böyle bir durum varsa, sistemimizden gelen e-postaları böyle bir klasörde bulduğunuzda, bundan sonra o adresten gelecek e-postaların gelen kutunuza erişmesi için gerekli ayarlamayı yaparsanız, bundan sonra gönderilecek mesajları alabilirsiniz.
Kayıt olmaya çalıştığımda ÇKYS bilgilerime ulaşılamadığı mesajını alıyorum, ne yapmalıyım?
Böyle bir hatayla karşılaşırsanız biraz bekledikten sonra tekrar deneyiniz. Eğer hata tekrarlanıyorsa daha uzun bir süre (1-2 saat) bekledikten sonra tekrar deneyiniz. Eğer hata devam ediyorsa olası sebebi, ÇKYS kaydınızın bulunmamasıdır. Bu durumda iletişim sayfasındaki formda, tüm bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde girerek 1. aşama eğitimlerini tamamladığınız ili ve şu anda ikamet ettiğiniz ili belirten, "ÇKYS Yok" konulu bir mesaj gönderirseniz kaydınız için gerekli işlemler gerçekleştirilecektir.
Eğitimlerin belirli saatleri olacak mı?
Eğitimler internet üzerinden verileceği için belirli saati yoktur. Katılımcılar kendilerine uygun olan saatlerde bağlanarak istedikleri süre eğitim alabilecekler. Eğer canlı ders sistemi ile eğitimlerinizin olması durumlarında ders programınız sizlere bildirilecektir.
Şifremi ve kullanıcı adımı unuttum veya bilmiyorum ne yapmalıyım?
Anasayfadaki giriş bölümünde, şifremi unuttum yazan düğmeye tıklayın. Yeni bir pencere açılacaktır. Açılan penceredeki alana TC kimlik numaranızı yazıp gönder butona tıklayın. Kayıt olurken belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize giriş bilgileriniz gönderilecektir. En fazla 1 gün içinde bu postayı bulamassanız iletişim bölümündeki formu dokdurarak yardım alabilirsiniz. Size gönderilen E-posta kullandığınız e-posta adresi sunucusuna bağlı olarak bazı durumlarda istenmeyen / spam / olarak işretlenebilir bu durumlara karşı lütfen spam klasörlerinizi kontrol ediniz.